O Festiwalach

Festiwale odbędą się w kilkunastu największych miastach Polski. W programie zaplanowano wiele interesujących wydarzeń, między innymi wykłady, prowadzone przez Polskich i zagranicznych nauczycieli Buddyzmu Diamentowej Drogi. W wybranych miastach, odbędą się zorganizowane we współpracy z uniwersytetami panele dyskusyjne, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Wezmą w nich udział zarówno nauczyciele Diamentowej Drogi jak i niezwiązani z buddyzmem reprezentanci różnych dyscyplin naukowych od filozofii i psychologii po fizykę i ekonomię.

W ramach festiwali odbędą się też wystawy eksponatów pochodzących m.in. z Nepalu, Tybetu oraz Bhutanu, stanowiących unikalne dziedzictwo kulturowe, o którego zachowanie zabiega wiele instytucji kulturowych świata. Planowane są również pokazy filmów o Tybecie i Buddyzmie Tybetańskim, prezentacje fotografii wykonanych przez podróżników, którzy odwiedzili Indie, Tybet, Bhutan, czy Nepal. Wśród licznych imprez nie zabraknie również promocji książek oraz projektów muzycznych czy koncertów.

Festiwale stanowią dobrą okazję do odwiedzenia lokalnych ośrodków medytacyjnych, w których również będą miały miejsce ciekawe wydarzenia - wykłady, prezentacje i warsztaty medytacyjne.